logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

Kadra

Terminy posiedzeń Rady Pedagogicznej w roku szkol. 2018/2019

Terminy rad pedagogicznych

L.p.

Data

Tematyka

1.

3.09.2018

Rada podsumowująca rok szkolny 2017-2018.

2.

13.09.2018

Przedstawienie planu nadzoru pedagogicznego.

3.

27.09.2018

Rada szkoleniowa – ocena nauczyciela.

4.

14.11.2018

Ewaluacja pracy zespołów klasowych.

5.

Termin do ustalenia

Rada szkoleniowa dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

6.

Termin do ustalenia

Rada szkoleniowa dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

7.

5.12.2018

Procedury przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie..

8.

30.01.2019

Klasyfikacja semestralna i podsumowująca I semestr.

9.

5.02.2018

Rada podsumowująca I semestr.

10

27.03.2019

Rada szkoleniowa – procedury przeprowadzania egzaminu maturalnego.

11.

24.04.2019

Klasyfikacja klas kończących.

12.

23.05.2019

Szkolenie z zakresu procedur przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

13.

12.06.2019

Klasyfikacja roczna.

14.

19.06.2018

Rada klasyfikacyjna uzupełniająca po egzaminach klasyfikacyjnych.

15.

Ostatni tydzień sierpnia

Klasyfikacja uzupełniająca, wnioski z ewaluacji, podsumowanie nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły.

W sytuacjach szczególnych termin rady pedagogicznej może zostać zmieniony.

SZKOLENIE: „Piękne fryzury ślubne i wieczorowe”

alt

W dniu 22 kwietnia 2017r. w hotelu Sheratonw Poznaniu odbyło się szkolenie fryzjerskie w formie pokazu 5 stylizacji ślubnych i wieczorowych z 12 – krotnym mistrzem świata we fryzjerstwie VazhaMhitaryan z Rosji. Na warsztatach poznaliśmy techniki poprawnego wyczesywania, upinania i formowania fryzur z włosów długich. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Pani Beata Kośnik, Pani Dominika Majewska, Pani Iwona Szerwińska, Pani Edyta Dolatowska, Pani Ewa Stachurska – Giłka oraz uczniowie: Julia Lisiewicz, Karolina Kubiak z kl. 3TA i Łukasz Głowacki z kl. 2A. Serdeczne podziękowania za sponsorowanie biletów wstępu dla Pani Anny Zenkovskiej.

alt

Wyróżnienie nauczycieli współpracujących z IPN

alt

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej, który obchodząc w tym roku 15-lecie swego istnienia wyróżnił naszego nauczyciela historii Grzegorz Kacprzaka za szczególne zaangażowanie w pielęgnowanie prawdy historycznej i świadomości patriotycznej we wspólnych działaniach z IPN. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w Oddziale IPN w Gdańsku 11 grudnia 2015r. Wyróżnienia wręczył dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej dr Andrzej Zawistowski.

alt

Spotkanie z pracodawcami

alt

30.09.2015r z Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie nauczycieli kształcenia zawodowego zawodowców z pracodawcami reprezentującymi branżę fryzjersko - kosmetyczną. Rozmowy dotyczyły współpracy między szkołą a pracodawcami, która polega m.in. na możliwości odbywania praktyk zawodowych, staży i zajęć kształcenia praktycznego w realnych warunkach, wspólnych ustaleniach dotyczących kształcenia w zawodzie, realizowania innowacyjnego programu, kontynuowania tradycji polegającej na współtworzeniu programów nauczania, stosowania aktywizujących metod nauczania oraz tworzenia warunków sprzyjających swobodnej komunikacji z klientem.

alt

Terminarz Rad Pedagogicznych 2015/2016

alt

alt

Nauczyciele naszej placówki w pokazie organizowanym przez firmę Kemon

alt

Nauczyciele naszej placówki mieli przyjemność uczestniczyć w pokazie organizowanym przez firmę Kemon którą prezentowali znani instruktorzy Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt. Zorganizowane show zabrało nas w podróż po światowych trendach w strzyżeniu oraz koloryzacji. Znany fryzjerski duet przeprowadził również wyjątkowe szkolenie z doboru kolorystycznego. Każdy z uczestników mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie. W pokazie fryzjerskim uczestniczyli również nasi uczniowie.

Tekst - R. Chrzanowska

alt

Szkolenie z firmą Montibel.lo.

alt

W roku szkolnym 2014/2015 grupa naszych nauczycieli brała udział w kolejnym szkoleniu fryzjerskim. Szkolenie Montibel.lo. Celem szkolenia było zdobycie wiedzy o produktach firmy Montibel.lo. Przede wszystkim o farbach, które oparte są na technologii micelarnej oraz SCP: CROMATONE THE TRIVOLUTION oraz OALIĘ COLOR EXPERT. Pracowałyśmy na włosach modelek w różnej tonacji. Rozjaśniałyśmy, wykonywałyśmy dekoloryzację, nadawałyśmy nowy blask włosom. Praca upływała w dobrych humorach i z dobrym rezultatem. 

alt

Kształcimy zawodowo 2014

Kadra naszej szkoły w szczególności nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w konferencji
pt. „Kształcimy zawodowo 2014!” organizowanym przez wydawnictwo WSiP oraz Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji.

Zagadnienia które były poruszane to :
1. Egzamin zawodowy w nowej formule
2. Prezentacja NOWEJ oferty WSiP dla szkolnictwa zawodowego

wp 003677

Szkolenie przeprowadzone przez panią Joannę Zarembę - Wanczurę

Dnia 25 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy odbyło się szkolenie przeprowadzone przez panią Joannę Zarembę - Wanczurę. Tematem spotkania były formy strzyżeń i ogólny zarys czynności przygotowujących do strzyżenia włosów. Informacje obejmowały wiedzę teoretyczną oraz w jakiej formie powinno się ją prezentować uczniom. Wiadomości dotyczyły pierwszych kroków jakie młody adept sztuki fryzjerskiej wiedzieć powinien. Pani Joanna wyjawiła również wiele tajników, których doświadczyła podczas swojej wieloletniej praktyki fryzjerskiej. Najważniejsze motto, które towarzyszy jej podczas pracy brzmi: „ Pomóc klientowi wyglądać i poczuć się jak najlepiej”.

 

Zapraszamy do galerii

Szkolenie przeprowadzone przez Panią Dorotę Stopell

Dnia 02.04.2014 odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Panią Dorotę Stopell. Tematem spotkania były najnowsze trendy w strzyżeniach męskich. Przedstawione również zostały najbliższe Targi i Konkursy fryzjerskie, które odbywają się w Polsce i na świecie. Pani Dorota zaprezentowała strzyżenie dzienne, użytkowe, męskie na główce treningowej. Strzyżenie wykonane było za pomocą nożyczek efilujących, degażówek. Z pomocą odpowiednich separacji włosy zostały zmniejszone z objętości. Następnie zostały wysuszone i uformowane za pomocą środka do stylingu. Etap końcowy to pikowanie włosów nożyczkami klasycznymi dla nadania fryzurze lekkości.

 

Zapraszamy do galerii

Szkolenie w Katowicach

W okresie ferii zimowych 2014 roku nauczycielki B. Kośnik, A. Müllert, E. Dolatowska brały udział w Projekcie Unijnym organizowanym przez firmę Mediest. Praktyki odbywały się w Katowicach w Akademii Berendowicz & Kubin. Szkolenie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. Poznaliśmy szereg profesjonalnych rozwiązań. Obsługa i kadra szkoleniowa chętnie przekazywała nam swoje bogate doświadczenia i umiejętności. Praca odbywała się na żywych modelach co było
dodatkowym atutem i wzbogaciło nas o dodatkowe doświadczenia.
E.Dolatowska

P1260616

Więcej artykułów…