logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

Konkurs o statuetkę Łuczniczki

alt

Historia wydarzenia sięga roku 2012, pomysłodawcą i organizatorem jest Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy. Jest to jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę. W części fryzjerskiej biorą udział uczniowie ze szkół fryzjerskich z całej Polski (w poprzednich edycjach: Kołobrzeg, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Koszalin, Toruń, Olsztyn i wiele innych), zaś konkurs piosenki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko – pomorskiego (od 12 do 17 lat). Każda edycja festiwalu cieszy się ogromną popularnością i wysokim poziomem finalistów. W skład jury konkursu fryzjerskiego wchodzą m.in.: Joanna Zaremba-Wanczura, Dorota Stoppel, Anna Zenkovska (laureatka konkursów międzynarodowych z Ukrainy) a konkursu piosenki – instruktorzy sztuki wokalnej, dziennikarze, animatorzy kultury. Zmagania konkursowe młodych fryzjerów odbywają się w pracowniach szkolnych, zaś prezentacja dzieł i konkurs piosenki odbywa się w trakcie gali finałowej. Uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju, w oparciu o najnowsze trendy koloryzacji, strzyżenia, modelowania i wizażu tworzą swe popisowe dzieła, zaś ich młodsi koledzy i koleżanki prezentują możliwości wokalne. Ważnym elementem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń miedzy uczniami z różnych szkół, rywalizacja, która skutkuje lepszym przygotowaniem do egzaminów zewnętrznych, prowadzi do pokonania stresu i własnych słabości w dążeniu do upragnionego celu. Konkurs to szansa dla młodych artystów sztuki fryzjerskiej z całej Polski, by zaprezentować się szerszej publiczności. Materiały promocyjne i medialne ukazują efekt finalny powstałych prac konkursowych przyszłych mistrzów w zawodzie. Dodatkowym atutem jest fakt, że wydarzenie jest jedynym tego typu, realizowanym na skalę ogólnopolską w naszym województwie.

Do chwili obecnej odbyło się dziewięć edycji:

Rok 2012 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany twórczością zespołu The Beatles”;

Rok 2013 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej -Powróćmy jak za dawnych lat- lata dwudzieste, lata trzydzieste”;

Rok 2014 - "Purple rain- Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany muzyką lat osiemdziesiątych”;

Rok 2015 –„Movie stars– Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany filmem”;

Rok 2016 -„Sweet dreams– Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany marzeniami”;

Rok 2017 – „Kolorowy zawrót głowy- Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany paletą barw”;

Rok 2018 - „Broadway show– Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany rewią musicalową”;

Rok 2019 – „W cztery strony…– Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany kulturami świata”;

Rok 2020 – „Dwie dekady wielkich mistrzów - Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany XXI wiekiem”;

Rok 2021 – w przygotowaniu X Edycja: „Coup de vent - Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany twórczością Antoniego Cierplikowskiego”

Sponsorzy i partnerzy:

Fale Loki Koki – nagrody w konkursie fryzjerskim

Szkoła Muzyczna YAMAHA Rzeplińscy – nagrody w konkursie piosenki

Rada Osiedla Wilczak – Jary – statuetki i puchary, nagrody – wyróżnienia

Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1

szczegółowe informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.