logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

Konkurs o statuetkę Łuczniczki

alt

 

Historia przedsięwzięcia sięga roku 2012, pomysłodawcą i organizatorem jest Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy (Technikum Fryzjerskie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Fryzjerska). Jest to jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę. W części fryzjerskiej biorą udział uczniowie ze szkół fryzjerskich z całej Polski (Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Rumia, Koszalin, Toruń, Olsztyn i wiele innych), zaś konkurs piosenki skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego. Każda edycja festiwalu cieszy się ogromną popularnością i wysokim poziomem finalistów. W skład jury konkursu fryzjerskiego wchodzą: Joanna Zaremba-Wanczura, Tomasz Bronowicki, Dorota Stoppel, Zuzanna Sumirska, a konkursu piosenki – instruktorzy sztuki wokalnej, dziennikarze, animatorzy kultury.

Do chwili obecnej odbyło się pięć edycji konkursu:

 Rok 2012 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany twórczością zespołu The Beatles”;

Rok 2013 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej - Powróćmy jak za dawnych lat - lata dwudzieste, lata trzydzieste”;

Rok 2014 - "Purple rain - Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany muzyką lat osiemdziesiątych”;

Rok 2015 – „Movie stars – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany filmem”;

Rok 2016 - Sweet dreams – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany marzeniami”.

Tegoroczna, edycja odbędzie się pod hasłem: „Kolorowy zawrót głowy – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany paletą barw”. Wystąpi w niej 50 finalistów z całej Polski, których prace i występy podziwiać będziemy na gali finałowej w Pałacu Młodzieży.    

 

Zapraszamy serdecznie

Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy, ul. Nakielska 11


szczegółowe informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.