logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

sukcesy

Mistrzowie Profilaktyki Sieciowej

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. BARTŁOMIEJA z BYDGOSZCZY
"MISTRZEM PROFILAKTYKI SIECIOWEJ"
Miło nam poinformować, że w kategorii Szkół Ponadpodstawowych zdobyliśmy 1 miejsce i zostaliśmy MISTRZEM PROFILAKTYKI SIECIOWEJ.

18 czerwca 2021 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala Festiwalu „Połączmy się”. Organizatorem projektu był Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W projekcie wzięły udział uczennice naszej szkoły, które przystąpiły do rywalizacji o tytuł „Mistrz profilaktyki sieciowej”. Niezmiernie miło nam ogłosić, że zdystansowały one konkurencję i zdobyły niemal wszystkie nagrody w kategorii „Media” – szkoły średnie:

Magda Grabowska (kl. I Ta) – I miejsce w kategorii: esej

Sara Połeć (kl. II Ta) – I miejsce w kategorii: felieton

Oliwia Dudek (kl. II Ta), Sandra Grządziel i Wiktoria Płaczek (obie kl. 2bG) – ex aequo II miejsce w kategorii: felieton

Alicja Lewandowska (kl. I Ta), Dominika Kunke (kl. II Ta) i Klaudia Zielińska (kl. 2bG) – ex aequo III miejsce w kategorii: felieton

Dzięki zaangażowaniu ww. uczennic a także Martyny Radeckiej (kl. I Ta) i Sary Tomaszewskiej (kl. II Tg) nasza szkoła została wyróżniona nagrodą pieniężną. Laureatkom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczennicom, które wzięły udział w projekcie, dziękujemy za godne reprezentowanie szkolnej społeczności.

altalt

Wyróżnieni w konkursie on-line - Gratulujemy!

alt

III edycja projektu miejskiego Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

alt

Jesteśmy na ostatniej prostej do zakończenia III edycji projektu miejskiego „Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej”. Poprzednie dwie edycje zakończyliśmy w finałowej 10 szkół bydgoskich - najbardziej aktywnych i zaangażowanych (z 80 biorących udział). Miło nam poinformować, że i w tym roku znajdujemy się w ścisłej 10 i tą edycję również zakończymy specjalnym certyfikatem Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej! Ogromna to zasługa wszystkich, którzy brali z nami udział w różnych akcjach przez cały rok szkolny. Jednym z ostatnich konkursów był konkurs piosenki „Wieża Babel”. Na samym początku roku szkolnego wylosowaliśmy kulturę japońską – więc Anna i Marta z kl.3a miały nie lada wyzwanie – zaśpiewać po japońsku! Japońska muzyka to nie tylko harmonia dźwięków, ale też staranna sceniczna kompozycja, w której ogromną rolę odgrywają stroje i teatralny wizerunek artystów. W ramach konkursu „Wirtualny szef kuchni” - Emilia i Natalia z kl. 3a zaprezentowały danie kuchni japońskiej - sushi. 17 lipca odbędzie się „Gala w plenerze”, podczas której nasze laureatki odbiorą nagrody:

Konkurs plastyczny „Mapa tolerancji V - Arka Noego” – Ola z kl. 4Ta – 1 miejsce

Konkurs kulinarny „Wirtualny szef kuchni” – Emilia i Natalia z kl. 3a – 1 miejsce

Konkurs muzyczny „Wieża Babel” – Anna i Marta z kl. 3a – 1 miejsce

GRATULUJEMY!                                       J.K.

Sukces Oli w konkursie międzynarodowym!!!

alt

21 marca 2019r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbył się IV Międzynarodowy i X Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski o Puchar Prezydenta Olsztyna. Nasza uczennica Ola Kuffel z kl. 3Ta zdobyła II miejsce w kategorii fryzura kreatywna damska. Gratulujemy Oli kolejnego sukcesu!

alt

Konkurs miejski „Tropiciele” – 1 miejsce!

alt

W sobotę 8 grudnia odbył się konkurs „Tropiciele II” w ramach projektu miejskiego „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. W rozgrywkach turniejowych wzięły udział drużyny z 17 szkół. W kategorii szkół średnich – „Tropiciele Postprawd” - nasza drużyna zajęła 1 miejsce!!! Konkurs miał na celu promowanie umiejętności wyszukiwania w tekście nie-faktów: fałszu i subiektywnych osądów w dziennikarskich tekstach. Gratulujemy serdecznie dziewczynom z klasy 2Ta, które reprezentowały naszą szkołę: Darii, Weronice i Wiktorii.       J. Kotwicka                                       

Więcej artykułów…