logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

Fryzjerzy w Europie

Od trzech tygodni uczennice i uczniowie trzecich klas technicznych naszej szkoły przebywają na praktykach zawodowych w Portugalii uczestnicząc w projekcie Erasmus+ "Fryzjerzy w Europie". Uczniowie mieszkają w hotelu w miejscowości Braga, niedaleko Porto. Podczas pobytu komunikują się tylko w języku angielskim podnosząc swoje kompetencje językowe. W tygodniu uczęszczają na praktyki fryzjerskie w salonach fryzjerskich i zakładach barberskich. Poznają nowe techniki i technologie pracy, doskonalą umiejętność obsługi klienta oraz słownictwo branżowe w języku angielskim i portugalskim. W czasie wolnym uczestniczą w zorganizowanych wycieczkach, odkrywają piękne zakątki Portugalii, podziwiają krajobrazy oraz zabytki.

Migawki z pobytu

https://drive.google.com/file/d/1rcs05IKLucYUMEGuIx4t0ubp3XcllPXD/view?usp=sharing

.

Poniżej znajduje się link do regulaminu określajacego zasady rekrutacji uczestników projektu pt.:
„Fryzjerzy w Europie”, nr projektu: 2019-1-PL01-KA102-062600.

Projekt ten jest realizowany w ramach projektu POWER „Międzynarodowa mobilność
edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez
Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizujemy przy współpracy z organizacją partnerską: „EduPlus” z Portugalii.

Regulamin uczestników projektu - rok 2021

.

Mija drugi tydzień pobytu naszej młodzieży w Irlandii uczestniczącej w projekcie Erasmus+ "Fryzjerzy w Europie". Uczniowie mieszkają w domach irlandzkich rodzin goszczących, gdzie komunikują się tylko w języku angielskim. Dzięki temu poznają język, irlandzką kulturę i obyczaje. Raz w tygodniu uczestniczą w kursie językowym szlifując mowę i pisownię angielską. W tygodniu uczęszczają na praktyki fryzjerskie w salonach i zakładach barberskich. Poznają tam nowe techniki i technologie pracy, obsługę klienta oraz język fachowy. Na wycieczkach organizowanych w każdą niedzielę młodzież ma okazję poznać piękne zakątki Irlandii, podziwiać krajobrazy oraz zabytki.

alt

 

 

 

 

 Kliknij aby obejrzeć galerię

 

 

 

 

W dniu 04.11.2019 odbyło się spotkanie uczniów i ich rodziców w ramach projektu Power, realizowanego ze środków EFS z przedstawicielem firmy partnerskiej YIT, Panią Patrycją Pilarek. Spotkanie zorganizowane zostało w celu przedstawienia profilu firmy partnerskiej oraz jej pracowników, jak również ważnych aspektów kulturowych Irlandii, charakterystyki rodzin goszczących, topografii miasta i spędzania wolnego czasu. Pani Patrycja odpowiedziała na wszystkie nurtujące uczniów pytania oraz zapewniła, że miesięczny pobyt na wyspie będzie miał pozytywny wpływ na ich świadomość kulturową, relacje z ludźmi, otwartość na posługiwanie się językiem obcym.

altaltalt

 

Regulamin rekrutacji uczestników projektu

Lista uczestników wyłonionych w rekrutacji do wywieszenia lista główna

Lista uczestników wyłonionych w rekrutacji do wywieszenia lista rezerwowa