konkursy zewnętrzne

Laureaci konkursu organizowanego przez Cech Rzemiosł Różnych w Bydgoszczy

Cech Rzemiosł Różnych w Bydgoszczy był organizatorem konkursu fryzjerskiego dla uczniów klas I,II i III z województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie. Troje z nich, 30 marca br., zajęło miejsca na podium:

- w kategorii „JUNIORZY W KATEGORII FRYZJERSTWA DAMSKIEGO - MODELOWANIE FRYZURY AWANGARDOWEJ”

1 miejsce – Klaudia Zielińska kl. 3bG

3 miejsce – Zuzanna Kozłowska kl. 3bG

- oraz w kategorii „FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW”

3 miejsce - Mateusz Proskop kl. 3bG

GRATULUJEMY!!!

Warsztaty "Pszczela wiedza"

W ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego zorganizowaliśmy warsztaty online dla naszych młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 32 i 37 w Bydgoszczy pod tytułem „Pszczela wiedza”. Warsztaty miały na celu uświadomienie jaką rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu oraz ukazanie zagrożeń jakie towarzyszą im w środowisku naturalnym. Wiosną pod czujnym okiem profesjonalisty pana Stanisława Urbańskiego zbudujemy nasz szkolny hotelik dla owadów i posłuchamy opowieści o pszczołach autora książki pt.: „Pasieka dredziarza” – pana Pawła Piątka. Przygotowując się do celebracji Światowego Dnia Pszczół, który obchodzony jest 20 maja, czytamy naszą nową książkę pozyskaną w darach dla biblioteki szkolnej.

Na zdjęciu Marta z kl. 1aP, która zdobyła wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym na projekt domku dla pszczół. Gratulujemy!

JK

Nasze uczennice z sukcesem w konkursie międzyszkolnym

13.02.2020

13 lutego 2020 r. w Zespole Szkół nr 8 odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Losem rzuceni…”, mający na celu m. in. popularyzację twórczości upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”. W rywalizacji wzięły udział uczennice klasy IaG – Justyna, Roksana i Adrianna, która zajęła II miejsce w kategorii szkół średnich. Laureatce serdecznie gratulujemy a wszystkim uczennicom, które wzięły udział w konkursie, dziękujemy za godne reprezentowanie szkolnej społeczności. B.W-K

Sukcesy naszych uczennic!

15.11.2019a

15 listopada – to był bardzo udany dzień! Przed południem Ania z Wiktorią z kl. 1bG reprezentowały naszą szkołę podczas XI Wojewódzkich Młodzieżowych Spotkań Samorządowych w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. Wystąpieniem z teatrzykiem Kamishibai pod tytułem „Kobiety wolności” dziewczyny wywalczyły II miejsce w konkursie „Wolność jako narodowe i osobiste zadanie Polaków” . Natomiast po południu podczas konferencji BOAT zorganizowanej w ramach projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna, Ola z kl. 4Ta odebrała z rąk wiceprzewodniczącego Rady Miasta – pana Lecha Zagłoby – Zygler – dyplom za zajęcie I miejsca w miejskim konkursie plastycznym „Arka Noego”. Podczas konferencji reprezentowali nas: Kasia, Danka, Dominika i Natalia z kl. 2Tb oraz Kuba z kl. 1bG. Wszystkim nagrodzonym – serdecznie GRATULUJEMY! Za godną reprezentację szkoły – dziękujemy!     J.K.

Siła w Tobie - podróżuj swobodnie!

W miniony poniedziałek (02.10.br.) zorganizowaliśmy grę terenową i happening pod hasłem „Siła w Tobie – podróżuj swobodnie” w Myślęcinku. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodych bydgoszczan do korzystania z ekologicznych środków transportu oraz upowszechnienie wiedzy o znaczeniu tego rodzaju podróżowania dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego. Do akcji zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli bydgoskich szkół. W zespołach (maksymalnie - 10 osobowych) uczniowie wraz z opiekunem przybyli (autobusem komunikacji miejskiej, piechotą lub rowerami) na miejsce zbiórki – teren przed Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Przywitaliśmy uczestników i rozdzieliliśmy mapki oraz zadania w ramach gry terenowej. Każdy zespół zmierzył się z konkurencjami dotyczącymi ekologii i poszanowania otaczającej nas przyrody. Teren gry – Leśny Park Kultury i Wypoczynku - był określony za pomocą mapki. Po przybyciu na metę zespół jury ocenił prawidłowość wykonanych zadań. Grę terenową zakończyliśmy wręczeniem nagród zespołom zwycięskim i podarunkiem dla każdego uczestnika.

1 miejsce zajęły drużyny szkół:

International School of Bydgoszcz i Zespół Szkół Mechanicznych nr 2

2 miejsce:

Szkoła Branżowa I Stopnia nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 31

3 miejsce:

Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę a zwycięzcom gratulujemy!

J. Kotwicka, M. Wolna

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego