


Policealna szkoła kosmetyczna
SZKOŁA POLICEALNA KOSMETYCZNA
kształci w zawodzie technik usług kosmetycznych. Zajęcia z zakresu kosmetologii i kosmetyki estetycznej, które odbywają się w ramach kształcenia w szkole oraz na kursach kwalifikacyjnych są organizowane na najwyższym poziomie, co przyczynia się do uzyskania uprawnień do samodzielnej pracy. Zgodnie z nową klasyfikacją w zawodach w ramach dwóch lat kształcenia słuchacz zdobywa umiejętności wyrażone osiągniętymi efektami w dwóch kwalifikacjach
A.61 Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i
A.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.
Zarówno przy realizowaniu zajęć z zakresu kwalifikacji A.61, jak i A.62 obowiązuje praktyka zawodowa w ilości 80 godz.
Słuchacz szkoły lub organizowanych w ramach Szkoły Kursów Kwalifikacyjnych ma możliwość przystąpienia do egzaminów i otrzymania świadectwa potwierdzającego
kwalifikacje w zawodzie.
Program nauczania obejmuje miedzy innymi takie przedmioty jak: kosmetologia, wizaż, fizykoterapia, język obcy zawodowy, podstawy anatomiczno-dermatologiczne.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną w salach wykładowych
i nowocześnie wyposażonych pracowniach. Słuchaczom oferowane są dodatkowe pokazy i szkolenia z zakresu wizażu, masażu, pielęgnacji i zdobienia paznokci oraz makijażu permanentnego.
Nasza placówka jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym, uprawnionym przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzania egzaminów zawodowych
Egzamin zawodowy obejmuje kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie i składa się z dwóch etapów: części pisemnej i części praktycznej (próba pracy- projekt)
Zadania egzaminacyjne zawarte są na arkuszach egzaminacyjnych Arkusze egzaminacyjne i karty odpowiedzi, które wypełnia zdający podczas egzaminu, są przygotowywane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.
Wyniki egzaminu
Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe ustala się w punktach, oddzielnie dla każdej części.
- Zdający, który otrzymał pozytywne wyniki z zakresu każdej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, otrzymuje dyplom zawodowy.
- Zdający, który potwierdził określoną kwalifikację wyodrębnioną w zawodzie, otrzymuje świadectwo kwalifikacyjne.
- Zdający, który nie potwierdził żadnej kwalifikacji wyodrębnionej w danym zawodzie, może otrzymać zaświadczenie o zdanych etapach lub częściach egzaminu zawodowego.
- Dyplomy zawodowe, świadectwa kwalifikacyjne i zaświadczenia wydaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
« poprzednia | następna » |
---|