logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

Uroczystości Święto Rozejmu 11.11.2019

 11.11.2019

W pamięci Polaków i Francuzów 11 listopada jest dniem szczególnie ważnym. We Francji 11 listopada obchodzona jest Rocznica Rozejmu czyli dzień pamięci o ofiarach wojen. Na Cmentarzu Starofarnym pochowanych jest 23 jeńców z wojny francusko-pruskiej w 1870. Wszyscy, znani z nazwiska i przydziałów służbowych, zmarli w niemieckiej niewoli pomiędzy grudniem 1870, a kwietniem 1871 roku. W miniony wtorek 11 listopada jak co roku żołnierze francuscy, stacjonujący w bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO złożyli kwiaty na mogile 23 rodaków. Hołd złożyli również zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel oraz zaproszona przez płk. Georgesa Reicherta delegacja naszej szkoły. Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół nr 1 dbają o estetykę kwatery żołnierzy francuskich.

G.K, Foto – R.Sawicki