Światło wolności

Nocą z 12 na 13 grudnia 1981 roku władze PRL na czele z generałem Jaruzelskim wprowadziły na terenie Polski stan wojenny. Upamiętniając jego 36. rocznicę uczestniczyliśmy w akcji edukacyjnej „Światło Wolności Ofiarom Stanu Wojennego” zaproponowanej przez Delegaturę IPN w Bydgoszczy. Celem akcji było rozpropagowanie idei ŚWIATŁA WOLNOŚCI wśród uczniów (otrzymali Oni specjalne naklejki ze Światłem Wolności) oraz podtrzymanie pamięci i oddanie hołdu ofiarom stanu wojennego. Jednocześnie uczniowie wzięli udział w konkursie na najbardziej oryginalne hasło upamiętniające 36. rocznicę wydarzeń 13 grudnia 1981 roku. Wyróżnienia równorzędne otrzymali:

Sylwia Dębiec (I ta): „Stan wojenny to historia, a historię trzeba znać!!!”,

Wiktoria Konecka (II ta): „Trzynastka nieszczęśliwa stan wojenny rozpoczyna”,

Patrycja Rudnicka (II ta): „13. grudnia niech płomienne światło zagości, ku pamięci nieutraconej polskości”

Wyróżnionym gratuluję, a uczestnikom dziękuję za udział!                  G.Kacprzak

foto - Ewa Najdowska z kl. 4Ta