Narodowe Święto Niepodległości

Dzień radości, dzień dumy i dzień chwały…. 11 listopada to dla nas dzień wyjątkowy. To Narodowe Święto Niepodległości. Koniec I wojny światowej oraz ogromne zaangażowanie Polaków zaowocowało powrotem wolności dla naszego państwa.

Ten ważny dzień obchodziliśmy w bardzo urozmaiconej formie. Wszystkie klasy wzięły udział w badania znajomości Hymnu Polski. Wysłaliśmy kartki pocztowe „Mamy Niepodległą!” przygotowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku do tych, którzy wspierali nasze szkolne działania. Częścią obchodów naszego święta był konkurs „Polska – Była… Jest… Będzie… - czym jest dla mnie wolność?”, który spotkał się z bardzo szerokim odbiorem. 11 listopada br. o godzinie 11.00 przedstawiciele młodzieży zebrali się przed popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego by zapalić znicze. Bardzo dziękuję uczennicom i uczniom za zaangażowanie w obchody Święta.

1) Laureatki (miejsca równorzędne)

1. -J.Sarnowska – 3TA
  2. -K.Broiakova – 2 TA
  3. -W.Korpalska – 2 TA