Szkoła Otwarta i Tolerancyjna - 5 lat!

15 czerwca br. odbyła się Gala Liderów 5. sezonu projektu „Szkoła otwarta i tolerancyjna”, podczas której wręczono nagrody KOSTKA dla bydgoskich liderów samorządności i tolerancji. Nagrody zostały przyznane w 6 kategoriach: kreatywność, otwartość, samorządność, tolerancja, kooperacja i aktywność. Wśród wyróżnionych był nasz uczeń - Jakub Tadrowski z kl. 3Tg. Jako szkoła zdobyliśmy srebrny certyfikat – dla 10 najbardziej aktywnych w bieżącym roku szkolnym oraz złoty certyfikat – dla 10 najbardziej aktywnych szkół w ciągu 5 lat trwania projektu. Certyfikaty z rąk Prezydenta Miasta Bydgoszczy – Pana Rafała Bruskiego odebrał wicedyrektor szkoły - Pan Kazimierz Łepek. Celem programu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna było stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznanie oraz status społeczny i materialny.