Wycieczka szkolna do Warszawy

W dniach 15 – 17 grudnia odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych w Muzeum POLIN oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na zajęciach poświęconych sytuacji Polaków i Żydów pod okupacją hitlerowską rozmawialiśmy o zbieżności celów oraz współpracy polskiego i żydowskiego podziemia. Poznaliśmy także różne postawy Polaków wobec tragedii Żydów i prześledziliśmy losy wybranych bojowników getta w Powstaniu Warszawskim. Czas spędzony w muzeach był pełen refleksji i zadumy. Między warsztatami mieliśmy czas odpoczynku, przepełniony śmiechem i wspólną zabawą. Odwiedził nas również nasz były uczeń Arno, który obecnie pracuje w jednym z czołowych salonów fryzjerskich w Warszawie. Opowiedział nam o swojej pracy i planach na przyszłość.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas. JK & BK