logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

Noc Bibliotek również u nas!

alt

4 czerwca br. odbyła się kolejna już edycja Nocy Bibliotek.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Tegoroczne hasło akcji to Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia.

Nasza akcja promująca to wydarzenie odbyła się podczas festynu rodzinnego na osiedlu Wilczak – Jary. Urządziliśmy czytelnię pod chmurką z bajkami afrykańskimi. Na kocyku dzieci malowały ilustracje do książeczek czytanych przez rodziców i nauczycieli. Z pięknych kolorowych obrazków powstał album, który pozostanie pamiątką w szkolnej bibliotece. Dziękujemy za mile spędzony czas!                   J.K

alt