logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

Nagrodzeni w XII Edycji Konkursu "Żyj, nie ulegaj, walcz...!"

alt

24 maja 2018 r. w auli Copernicanum (UKW) odbyła się uroczysta gala podsumowująca Dwunastą Edycję Konkursu „Żyj, nie ulegaj, walcz…!”, zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr 7 w Bydgoszczy przy współpracy z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską oraz Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii. Celem przedsięwzięcia było rozpropagowanie wśród młodzieży haseł: żyj radośnie, w zgodzie z sobą i innymi, stawiaj sobie cele, bądź kreatywny; nie ulegaj zniechęceniu, nudzie, używkom; walcz z obojętnością, brakiem tolerancji, przemocą, z wszelkimi formami zniewolenia i uzależnień…

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły w kategorii konkursowej praca literacka praktycznie zdystansowały rywali i odniosły potrójny sukces - I miejsce zajęła Monika Wielgus (kl. 1a), III miejsce przypadło Emilii Hysce, zaś wyróżnienie otrzymała Agata Ślifarska (obie kl. II TA). Laureatkom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy za godne reprezentowanie szkolnej społeczności.        B. Włoch - Kasprowicz

alt

Oto bajka autorstwa Moniki Wielgus:

KOGUT I LIS

O kogucie wam opowiem, co królował w swym kurniku,

Rządził, dzielił i pilnował, a więc pracy miał bez liku.

Było dobrze, lecz do czasu. Lis rozpoczął swoje łowy.

Do kurnika chce się dobrać i plan sprytny ma gotowy.

Miał specjalne ziarno w worku i podsypał kogutowi.

Choć nieufnie, ten spróbował i nie oparł się smakowi,

Prosi lisa o dokładkę. Spryciarz chętnie mu przynosi.

Lis cierpliwy, wie dokładnie, czym to kogutowi grozi.

Uzależnił biedne zwierzę. Wreszcie odciął mu źródełko.

Kogut zrobi teraz wszystko. Zapaliło się światełko.

Dumny kogut - pan w kurniku teraz poniżony wielce.

Zgubił swoje ptasie stado. Oddał wszystkich w lisa ręce.

Czytelniku! Z tej historii krótki morał prosto płynie:

Każda używka, bez wyjątku, zaszkodzi Tobie i Twej rodzinie.