logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

Uroczystości miejskie upamiętniające powrót Bydgoszczy do Macierzy (20.01.2014)

„Oby miasto i jego mieszkańcy pod nowemi rządami zawsze czuło się najszczęśliwiej” – takimi słowami wyraził się 20 stycznia 1920 roku Jan Maciaszek, gdy przejął władzę w mieście z rąk niemieckich. Miasto na mocy traktatu wersalskiego, kończącego I wojnę światową zgodnie z oczekiwaniami mieszkających tu Polaków znalazło się po 148 latach w granicach odrodzonej Polski.
W 94. rocznicę tego wydarzenia przed pomnikiem na Placu Wolności odbyły się uroczystości upamiętniające powrót miasta do Macierzy. Pośród przedstawicieli władz miejskich, organizacji kombatanckich, delegacji kilku szkół nie zabrakło przedstawicieli Zespołu Szkół nr1.
Grzegorz Kacprzak

head

zapraszamy również do galeri