logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

Ważne rocznice historyczne

01.03.2020

1 marca władze RP ogłosiły Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W poczet ten zaliczamy Tych żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy nie uznali w Polsce nowej komunistycznej władzy. Uczniowie klas drugich pracując z infografikami poznali Bohaterów oraz ich trudne i skomplikowane powojenne dzieje.    GK

 

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych

Kogo określa się mianem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata? Ilu Polaków otrzymało tę nagrodę? Kim byli Irena Sendler i Henryk Sławik? W jaki sposób ratowano ludność pochodzenia żydowskiego na terenie okupowanych ziem polskich? Na te i inne pytania uczennice klasy IV ta szukały odpowiedzi podczas specjalnie przygotowanych zajęć upamiętniających Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych.   G.K.

 

05.03.2020