XV Edycja Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki
W piątek 22 maja odbyła się jubileuszowa XV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki – „NatureArt” – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej, czyli artystyczna podróż przez świat przyrody. Jubileusz skłonił nas do podsumowań i wspomnień. Oto kilka ważnych faktów: * Podczas minionych 15 lat - uczestnikami konkursu byli uczniowie z trzydziestu szkół fryzjerskich z całej Polski. Najczęściej gościli u nas: Zespół Szkół nr 2 z Rypina i Branżowa Szkoła I Stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki „Da Vinci” z Tych. * Przez te lata Jury wyróżniło 142 laureatów. * Dwie edycje - w roku 2021 i 2022 – odbyły się w systemie online. * Podczas remontu naszej ulubionej Sali widowiskowej w Pałacu Młodzieży przenieśliśmy konkurs na dwa lata w 2018 i 2019 do Miejskiego Centrum Kultury. * Rok temu do konkurencji fryzjerskiej i wokalnej dołączył MAKIJAŻ. * 15 lat konkursu to 15 różnych tematycznie inspiracji, które zgłębialiśmy podczas 75 godzin konkursowych. W tym roku wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym: Prezydenta Miasta Bydgoszczy – p. Rafała Bruskiego oraz Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty – p. Grażyny Dziedzic Oto skład tegorocznego Jury w konkursie wokalnym: * Pani Aleksandra Podżerek – konsultant Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, * Pani Liliia Zahnitko – Organizatorka festiwalu „Barwy Muzyki”, na którym w salach Miejskiego Centrum Kultury i Akademii Muzycznej artyści-amatorzy z Ukrainy prezentują Bydgoszczanom folklor swej ojczyzny. * Elżbieta Olczewska – przedstawiciel Społeczności Uczniowskiej Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy Natomiast część fryzjerską i makijażu, których eliminacje odbyły się w pracowniach Zespołu Szkół nr 1, ocenili: * Sędzia międzynarodowy, uhonorowana najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym: Szablą im. Jana Kilińskiego za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła - Pani Dorota Stoppel * Koordynatorka współpracy ze szkołami fryzjerskimi w Instytucie Fale Loki Koki - Pani Małgorzata Łaszewska – Czeszyk * Pani Emilia Waliszewska – egzaminator i doświadczony specjalista branży fryzjerskiej. A oto lista laureatów XV edycji: Konkurs piosenki: 1 miejsce – Nikodem Pajączek – ZSH w Bydgoszczy 2 miejsce – Antonina Walerowska – ZSiP nr 1 w Bydgoszczy 3 miejsce – Antonina Oliinyk – SP „Sokrates” w Bydgoszczy Wyróżnienia: Wiktoria Szczepańska – IV LO w Bydgoszczy Aleksandra Tolubitska – SP 56 w Bydgoszczy Wiktoria Rajek – ZSBIS w Samostrzelu Konkurs Makijażu: 1 miejsce - Martyna Arentowicz – ZS nr 2 w Rypinie 2 miejsce – Bohdana Lys – ZS nr 1 w Bydgoszczy 3 miejsce – Jadwiga Kilian – BSIS „Da Vinci” w Tychach Wyróżnienie – Yelyzaveta Peterova – ZSCH we Włocławku Konkurs Fryzjerski – kategoria damska: 1 miejsce – Zuzanna Piotrowska – ZS nr 1 w Bydgoszczy 2 miejsce – Tomasz Szczechowicz – ZS nr 2 w Rypinie 3 miejsce – Anastasiia Blyznak – ZS nr 1 w Bydgoszczy Wyróżnienia: Miłosz Kwaśniewski – BSIS – „BLOK” w Toruniu Wiktoria Linczerska – Akademia „AS” BSIS w Inowrocławiu Konkurs Fryzjerski – kategoria męska: 1 miejsce – Dominika Armata – ZS nr 1 w Bydgoszczy 2 miejsce – Aleksandra Tokarska – ZSG-H w Inowrocławiu 3 miejsce – Igor Bonder - Akademia „AS” BSIS w Inowrocławiu Gratulujemy wszystkim laureatom! Dziękujemy sponsorom i wszystkim naszym szanownym gościom. Już wkrótce zamieścimy fotorelację z naszego przedsięwzięcia.
Wycieczka szkolna na Dolny Śląsk
27 kwietnia wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną. Celem podróży była Jelenia Góra, gdzie zatrzymaliśmy się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Wojtek”. Podczas 3-dniowego pobytu na Dolnym Śląsku zwiedziliśmy starówkę w Jeleniej Górze, Szklarską Porębę, Karpacz, Świątynię Wang oraz Zamek Książ. Zamek skrywa wiele tajemnic. Wiele z nich dotyczy okresu II wojny światowej. Zwiedziliśmy barokowe wnętrza oraz podziemia, które znajdują się 50 metrów pod poziomem zamkowego dziedzińca honorowego. Zostały one stworzone przez Niemców pod koniec II wojny światowej jako siódmy element kompleksu Riese - najbardziej tajnego obiektu III Rzeszy. Przy budowie podziemi pracowali przymusowo więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych. Dzięki pani przewodnik mogliśmy wysłuchać wspomnień tych, którzy przeżyli te dramatyczne dni. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas wszystkim uczestnikom wycieczki!
Drzwi Otwarte w naszej szkole!
Etap regionalny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich
W sobotę dotarły do nas wyniki! W tym roku do finałowych 10 duetów z całej Polski dołączyły uczennice Technikum Fryzjersko – Kosmetycznego nr 1 w Bydgoszczy: Dominika Armata i Emilia Strzyżewska z kl. 4Ta. Gratulujemy!!! To wielki sukces! 5 marca br. w siedzibie MOEN odbył się etap regionalny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich. Do drugiego etapu w naszym okręgu zakwalifikowało się 8 zespołów ze szkół branżowych i technicznych z Rumii, Grudziądza, Elbląga, Olsztyna i Bydgoszczy. Gratulacje przesyłamy też naszemu drugiemu zespołowi, który dotarł do etapu regionalnego – Karolinie Świtalskiej i Elżbiecie Olczewskiej z kl. 3Tb! Dziewczyny byłyście świetne – trzymamy kciuki w przyszłym roku! Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich jest ogólnopolską olimpiadą tematyczną jedyną w takiej formule w Polsce w branży fryzjersko-kosmetycznej. Jej celem jest podnoszenie rangi i doskonalenie jakości kształcenia zawodowego. Trójstopniowy system współzawodnictwa (szkolny, regionalny i finałowy) jest również miejscem integrującym uczniów i nauczycieli z całej Polski. Sprzyja to wymianie doświadczeń i doskonaleniu warsztatu zawodowego nauczycieli. Olimpiada figuruje w wykazie ogólnopolskich olimpiad dofinasowanych przez Ministra Edukacji. W związku z tym finaliści i laureaci są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, co niewątpliwie podnosi prestiż Olimpiady. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej z Olsztyna. Finał odbędzie się 15 kwietnia w Olsztynie. Więcej o Olimpiadzie przeczytasz: http://olimpiadawiedzyiumiejetnoscifryzjerskich.pl/elementor-4474/
"Aktywni Razem - wolni od uzależnień"
W ramach projektu "Aktywni Razem - wolni od uzależnień" uczennice naszej szkoły wzięły udział w sprzątaniu lasu na Osowej Górze. Organizatorem akcji był Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA". Na zakończenie spotkaliśmy się przy ognisku w leśniczówce, gdzie była wspólna zabawa i pieczenie kiełbasek. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za aktywny udział w akcji ekologicznej! J. Ornatowska i M. Kozińska Wolontariat fryzjerski to szczególny sposób pomaganiaJuż po raz trzeci w Bydgoszczy odbył się konkurs Miss 80 Plus. 13 uroczych pań stanęło w szranki rywalizacji w gościnnych progach auli Politechniki Bydgoskiej. Koronę Miss zdobyła licząca sobie 83 wiosny Anna Fabisiak. Uczennice Magdalena Skóra z klasy V TA, Zuzanna Piotrowska z klasy II TA oraz Nadia Zalech z klasy II TA wykonały fryzury uczestniczek. Stylizacje powstawały z dużym zaangażowaniem i dbałością o detale, a całemu wydarzeniu towarzyszyła ciepła, pełna emocji atmosfera. Działania realizowaliśmy we współpracy z Instytutem Fale, Loki, Koki. Dziękujemy! B.K. i E.S.-G.
Konkurs fryzjersko-fotograficzny „Piękno z odzysku – EKOSTYL”
Uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy wzięły udział w konkursie fryzjersko-fotograficznym „Piękno z odzysku – EKOSTYL”, organizowanym przez Branżową Szkołę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Nasze reprezentantki zaprezentowały niezwykle pomysłowe uczesania oraz stylizacje inspirowane modą eko. Ich zaangażowanie zostało docenione wysokimi lokatami na podium! Oto wyniki konkursu: I miejsce – Dominika Armata II miejsce – Karolina Świtalska III miejsce – Natalia Górecka Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Konkurs plastyczny „Maska Karnawałowa w stylu weneckim”
Międzyszkolny konkurs plastyczny „Maska Karnawałowa w stylu weneckim” przyciągnął wielu utalentowanych uczniów. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, starannością oraz doskonałym wyczuciem stylu weneckiego, tworząc bogato zdobione, pełne detali i tajemniczości maski karnawałowe. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Ostatecznie nagrodzono następujących uczestników: I miejsce – Julia Wilińska (ZS nr 1) II miejsce – Maja Giecołd (ZS nr 1) III miejsce – Anna Giersz (ZS nr 1) Wyróżnienie – Aleksander Kuźmierczak (SP nr 18) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za piękne, artystyczne inspiracje! (E.G.-S.) Działania SU w pierwszym półroczu 2025-2026
Za chwilę rozpoczniemy drugie półrocze roku szkolnego 2025/2026. Pora zatem podsumować dotychczasowe działania Samorządu Uczniowskiego. W ramach uroczystości szkolnych przygotowaliśmy: rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej oraz szkolne spotkanie przedświąteczne. Reprezentowaliśmy szkołę podczas następujących miejskich wydarzeń:
XXX Forum Ochrony Środowiska i wystąpienie naszych uczennic
Dnia 28 października 2025r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się XXX Forum Ochrony Środowiska. Forum poświęcone było zagadnieniom dotyczącym gospodarki odpadowej w naszym mieście. Po części wykładowej, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę na temat poruszanych zagadnień. Podczas forum uczestnicy przedstawili krótki, trzyminutowy projekt "Szkolna misja - śmieci mniej, Ziemi lżej!". Projekt polegał na opracowaniu koncepcji akcji szkolnej mającej na celu ograniczenie ilości odpadów w szkole i zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. Uczestniczki naszej szkoły: Emilia Sucharska, Martyna Misiewicz, Martyna Pawlak i Małgorzata Żyła świetnie sobie poradziły z zadaniami, a następnie przedstawiły swój autorski projekt. Emilia Sucharska znalazła się wśród dwudziestu najlepszych uczestników! Dziękuję uczestniczkom za udział w konkursie. Wasze zaangażowanie daje nam ogromną radość. |




















