logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

Bydgostienalia 2019

28.05.19a

28 maja 2019 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy miała miejsce uroczysta gala podsumowująca przedsięwzięcie, którego byliśmy współautorami. Na spotkaniu gościliśmy m.in. dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszcz Elżbietę Wiewiórę, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoba-Zyglera, prezes bydgoskiego ZNP Mirosławę Kaczyńską oraz dyrektorów placówek realizujących grant oświatowy. Uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentowali realizowane w ramach grantu projekty. Zgromadzeni wysłuchali dwóch interesujących wykładów dotyczących historii regionalnej i kwestii nauczania o niej w wykonaniu dr hab. Marka Zielińskiego (UKW) i dr Krzysztofa Osińskiego (IPN).Wszyscy uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu otrzymali za swe zaangażowanie dyplomy i upominki.                         G. Kacprzak

28.05.19