logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

Akcja: „Zapal znicz pamięci” po raz dziewiąty

alt

To działania jakie podjęło kilka rozgłośni Polskiego Radia wespół z Biurem Edukacji Narodowej IPN. Idea akcji pojawiła się w 2009 roku i objęła ziemie polskie, które zostały wcielone do Rzeszy u progu II wojny światowej. Znicze zapalane są w miejscach straceń i pamięci o tych, którzy zginęli z rąk okupanta za swą patriotyczną postawę. W niedzielne południe, 22 października uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Polaków więzionych i zamordowanych w 1939 r. w niemieckim obozie - terenie dawnych koszar wojska polskiego przy ulicy Gdańskiej 147. Byliśmy obecni również w miejscach pamięci w fordońskiej Dolinie Śmierci, Paterku, Koronowie, Dąbrowie Chełmińskiej oraz Solcu Kujawskim. Dla uczestników tej akcji ogromne podziękowania!                                                         G.Kacprzak

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/w-bydgoszczy-tam-gdzie-byl-oboz-zaplonely-znicze-pamieci,12609883/

 Zdjęcia – st.chor. D.Bernaciak, 11 Wojskowy Oddział Gospodarczy

alt